VII Всеукраїнська школа з цінних паперів та фондового ринку

13-14 жовтня Львів традиційно прийняв у себе найамбітніших та найактивніших студентів-правників, а також топових юристів України.

Команда Львівського осередку Ліги студентів АПУ висловлює подяку партнерам, без яких захід не видався таким оригінальним та «солодким»: АО «Павленко і Партнери» і кондитерським виробам «Добрий вечір».

Ранок суботи розпочався з відкриття ювілейної Х Всеукраїнської школи з господарського права та судочинства за участі Президента АО «Павленко та Партери» – Олександра Павленка – ментора та партнера Львівського осередку. Пан Олександр висловив своє захоплення рівнем організації заходу та надихнув організаторів на досягнення нових вершин, а учасників школи заохотив до саморозвитку та отримання нових знань та досвіду. Команда осередку висловила подяку Олександрові Павленку за постійну моральну та фінансову підтримку, а також за віру в молоде покоління правників!

Про криптовалюту, історію її розвитку, принципи функціонування «нових грошей» розповіли правники з Axon Partners – Юрій Корнага та Володимир Присяжнюк. Окрім того вони пояснили на прикладі принципу W5 ( Why, When, Why, What,Why not) як працює Crowdfunding, VC, Private Placement.

Наступними спікерами першого дня інтенсиву стали Сергій Мохнєв – радник з регуляторних питань Cex.io та Jay Postma – President of MSB Compliance Inc.,US, які розкрили детальніше тему відмивання грошей та нелегальних криптовалют в Даркнеті.

У якості експерта виступив також Дмитро Шемелін – радник Asters, який пояснив значення “бондів Януковича” та розкрив всі аспекти і деталі справи про трансакції Януковича 24 грудня 2013 року. Також пан Дмитро розтлумачив позиції сторін у цій справі та рішення судів.

Про світові бренди на фондовому ринку та як на них можна заробляти, визначення “кредитного плеча” і ” Нобелівських портфелів” роз’яснив директор львівського офісу ForexClub – Олег Прищепа. Учасникам запам’яталася вікторина, проведена наприкінці, за результатами якої деякі учасники отримали цікаві та корисні подарунки.

Ще одним спікером стала Аліна Літвін, яка на прикладі ДП “Антонов” пояснила що таке корпоративні єврооблігації. Аліна розповіла про ринок капіталів та як він функціонує сьогодні, переваги єврооблігацій, процес випуску цих єврооблігацій та відкрила кілька таємниць про діяльність ДП “Антонов”.

Другу частину Школи відкрила Наталія Якібчук – адвокат АО «Павленко та Партнери». Завдяки пані Наталії учасники дізналися про нюанси застосування інсайдерської торгівлі в Україні, досвід такої торгівлі в Америці та Англії і наслідки недобросовісного використання інсайдерської інформації.

Про активи майбутнього розповів Тарас Лоїк, трейдер StockX. Учасники Школи дізналися про появу нових видів грошей, для чого придумали BitCoin, чому банки «бояться» криптовалют, переваги і недоліки криптовалют, типи криптовалют та блокчейн і даркнет.

Останнім нашим спікером став Артем Шматов – юрист Vasil Kisil and Partners, який пояснив що таке сквіз-аут та про перший досвід такого явища в Україні. Завдяки Артему кожен дізнався в яких країнах працює цей механізм та яка актуальність запровадження даного механізму саме сьогодні.

Команда Львівського осередку висловлює свою подяку усім учасникам та експертам, адже саме ВОНИ зробили цьогорічну Всеукраїнську Школу з цінних паперів та фондового ринку найкращою!