VI Всеукраїнський форум з питань міжнародного, корпоративного та податкового права

29-30 вересня в Національному університеті «Острозька академія» Острозький осередок ЛС АПУ провів VI Всеукраїнський форум з питань міжнародного, корпоративного та податкового права для студентів та молодих юристів.

Безперечно, міжнародне, корпоративне та податкове право – є одними із динамічних галузей права, а також найперспективніших на сьогоднішній день, тому вивчення та розгляд актуальних питань, що стосуються цих галузей є неодмінним та важливим для професійного розвитку майбутнього юриста. А саме цей форум є одним із потужних заходів, що організовує ЛС АПУ, які спрямовані на формування майбутньої юридичної еліти України.

Учасники заходу отримали досить великий багаж нових знань із галузі податкового корпоративного та міжнародного права та зустрілися із провідними юристами України, які із радістю поділилися своїм досвідом із практики та дали багато корисних порад, що ніколи не будуть зайвими для самовдосконалення майбутнього юриста. Також під час форуму учасники мали змогу відвідати місто, насичене давньою історією і духом славетного роду князів Острозьких та перший навчальний заклад Східної Європи, де і проводився форум.

Форум розпочався із вітального слова Голови організаційного комітету Христини Пістун та Директора Інституту права ім. І. Малиновського Сергія Іщука, які побажали хорошого настрою, позитивних вражень та продуктивного проведення форуму.

Далі розпочалися лекції і першим спікером стала Лариса Антощук – керівник практики по вирішенню податкових спорів KPMG в Україні, яка поділилася своїм досвідом із сфери податкового права. Тема виступу: «Найцікавіше у податкових спорах в 2018 році», яка допомогла дізнатися про певні актуальні і цікаві справи та новини із податкового права.

Наступним нашим гостем був Олександр Оніщенко – партнер адвокатської компанії «Правочин», юрист зі двадцятилітнім досвідом у вирішенні судових спорів із цивільного, господарського та адміністративного права. Тема лекції Пана Олександра мала назву: «Costumer Experience», що викликала бурхливе обговорення серед студентів та чимало запитань.

Перший день форуму закінчився екскурсією музеєм академії, студентсько-викладацьким храмом, підземеллями навчального закладу та замком князів Острозьких, що подарувало гостям найкращі враження, оскільки екскурсії були досить пізнавальними.

Другий день розпочався із онлайн-лекції із Марією Цип’ящук- координатором та юристом Громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у м. Рівному. Студенти мали змогу поспілкуватися із Пані Марією на тему звернення та подачі заяви до ЄСПЛ та обговорили питання політв’язнів, зокрема тих, що наразі незаконно відбувають покарання на території Російської Федерації.

Далі на нас очікувала суміш ІТ-права та міжнародного права, а саме тема про GDPR та його тлумачення від юриста компанії «Axon Partners» Катерини Наливайко. Студентам було неймовірно цікаво почути про таке нововведення в праві ЄС та його застосування у законодавстві.

Останнім спікером форуму була Анна Зоря, керівник практики корпоративного права та M&A AO Arzinger, яка стала співавтором нового закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю. Було корисним почути точку зору співвавтора на рахунок змін, які  спрямовані на краще правовове регулювання ТОВ.

А команда Острозького осередку ЛС АПУ щиро вдячна усім експертам заходу, що знайшли час, щоб поділитися різними цікавинками , досвідом та новинами із студентами, що сприятимуть подальшому їх самовдосконаленню та саморозвитку, щоб згодом стати професіоналом своєї  справи. Велика подяка усім учасникам, які протягом двох днів проявляли активність у спілкуванні із спікерами, та провели свої вихідні дні із користю і познайомилися зі своїми потенційними колегами, дякуємо всім тим, хто допомагав із організацією форуму. Кожен з присутніх вніс величезну частку у сприянні проведення VI Всеукраїнського юридичного форуму, тому ще раз спасибі та чекаємо на наступному заході від Острозького осередку ЛС АПУ.

Особливу вдячність висловлюємо усім спонсорам, які зробили важливий внесок в організацію заходу та адміністрації Національного університету «Острозька академія», також ми вдячні ЮК «Arzinger» за підтримку та надання можливості студентам і молодим правникам удосконалюватися. Щиро дякуємо усім за допомогу!