Legal Writing School 2.0

29.02-01.03 в просторах Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка,  Львівський осередок Ліги студентів АПУ та Студентська рада ЛНУ імені Івана Франка провели Всеукраїнський захід Legal Writing School 2.0.

 

Legal Wrirting 2.0. – один із найкращих заходів, де молоді правники дізнаються неймовірну велику кількість корисної інформації, яка знадобиться не тільки під час вирішення різноманітних питань на семінарах, а й в практичній діяльності.

 

У суботу, 29.02, відбулися перші лекції нашого дводенного інтенсиву. Обмін досвідом відбувався не тільки в стінах лекційної аудиторії, а й поза нею – під час кава-брейків. Учасники в хорошій, невимушеній атмосфері активно обговорювали тези, які зацікавили їх в промовах спікерів.

 

Тетяна Жидачек, яка є Керуючим партнером Адвокатського бюро Тетяни Жидачек розповідала про те, як знайти ідеї для написання документів, як правильно структурувати їх, на чому слід робити акценти при їх складанні.

 

На лекції Назара Танасишина, керуючого партнера у T&M Boutique Law Firm, ознайомлювались із такими поняттями як “блокчейн”, “смарт-контракт”, “криптовалюта”. Весь масив інформації спікер намагався донести до аудиторії зрозумілою для кожного мовою.

 

NSA, DDT, SOW – поясненням цих термінів та причин включення їх в договори аутсорсингу була присвячена лекція Андрія Волоса. До речі, Андрій є радником з юридичних питань у компанії ELEKS, українській IT-компанії, яка надає послуги з розробки програмних продуктів, Product Design, QA, консультування.

 

Назар Шпарик та Дмитро Швець із ентузіазмом розповідали про загальні принципи та принципи побудови процесуальних документів, про помилки в аргументації, які найчастіше допускають молоді правники, коли роблять перші кроки в професійній кар’єрі. На прикладах розібрали процесуальні документи, критичні неточності, які допускають при їх складанні.

 

Незабутньою частиною першого дня Legal Writing School 2.0., була лекція Андрія Удовиченка, разом з яким учасники складали Біблію Legal Wrirting – правила, які кожен правник має використовувати при написанні процесуальних документів.

 

Наступного дня, 01.03, пройшов другий день Legal Writing 2.0. Це Був насичений та надзвичайно продуктивний день, адже, окрім лекцій, проходили кейс-стаді, на яких присутні не тільки дізнавалися багато нового, але й вчилися використовувати вивчене на практиці.  Кожен спікер із задоволенням поділився своїми знаннями.

 

Недільний ранок розпочався разом з Олегом Кириєвським. З Олегом ми  обговорили яким повинно бути письмо юриста, його головні ознаки і принципи, визначили, хто є його цільовою аудиторією і як здійснювати вплив на неї.

 

Наступним спікером була Оксана Колумбет, яка провела дуже цікаву та інтенсивну лекцію про те, як аналізувати норму права і застосовувати її в практичній роботі юриста. Також  разом з Оксаною учасники вчилися здійснювати аргументацію і структуризацію своїх документів.

 

Усі, хто завжди хотіли дізнатися більше про процесуальні документи, змогли зробити це разом із Віктором Морозом, який провів дуже цікаву лекцію на цю тему. Година його лекції пролетіла дуже швидко та непомітно для усіх.

 

Наступний спікер,Іван Чопик, в своїй доповіді зосередив увагу на такому виді юридичного документу як договір, його поняття, структуру та найпоширеніші помилки при створенні даного юридичного документу . Спікер детально пояснив як написати зрозумілий договір, а на кейс стаді  ще показав, як реанімувати навіть найбільш невдалі формулювання в документах.

 

Яна Собко у своїй лекції наголосила на простоті і чіткості юридичного письма. Короткі речення, дієслова в активному стані – запорука грамотного і зрозумілого письма. Спікерка навела багато прикладів невдалих нагромаджених формувань, які важко сприймаються аудиторією і що цього не варто робити.

 

Останнім виступав Микита Підгайний. Він продовжив  тему стислого і точного юридичного письма, яку розпочала Яна, навів історію походження добре нам відомих лапок і прочерків у бланках юридичних документів. Також Микита разом з аудиторією спробував правильно складати юридичні договори, без непотрібних нагромаджень.

 

Від щирого серця команда Львівського осередку Ліги студентів АПУ та Студентська рада ЛНУ імені Івана Франка висловлює свою подяку усім партнерам. Зокрема:  річним партнерам:   Ario, Gracers; офіційному партнеру: Totum; партнеру осередку: Amigo; генеральному партнеру заходу: Matviyiv&Partners; партнерам заходу: Legal Group, SupremaLex;  інформаційним партнерам: Law&Event, Твій простір можливостей; партнеру кава-перерви: Простоквашино.

 

Також хочемо подякувати усім присутнім за те, що провели ці вихідні разом із нами.

Саме усі Ви зробили цьогорічну Всеукраїнську Legal Writing School 2.0 найкращою.