Круглий стіл з Мін’юстом щодо Концепції реформування юридичної освіти

17 квітня  Лігою студентів АПУ спільно з  Міністерством Юстиції України було проведено круглий стіл щодо Концепції реформування юридичної освіти.

Першими слово мали представники Мін’юсту, які розповіли про  стан юросвіти загалом відповідно до проведених досліджень; про реалії юридичного ринку і глобальні тренди; про постійну комунікацію Мін’юсту зі студентами, а також про  основні положення Проекту концепції реформування юридичної освіти.

Надалі слово мали студенти, які висловили свої думки з приводу внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Крім цього у майбутніх юристів було досить багато вагомих та цікавих пропозицій із приводу реформи юридичної освіти. Пропонували наступне: збільшити кількість soft skills і світоглядних предметів, а також практичних занять і практики (що, зокрема, передбачено у Концепції); необхідність ресурсної підтримки муткортів; реальна вибірковість предметів та інше. Також студенти наголосили на тому, що, звичайно, потрібно бути активними особистостями і приймати участь в організаціях та програмах за рамками університету, і що, в свою чергу, повинна бути відзначена роль роботи студентських організації на загальному тлі навчального процесу. Власне кажучи, одним словом – юросвіті необхідні зміни, а навчальним курсам — адаптація для правників.

Отже, за підсумками, круглий стіл залишив за собою багато нагальних питань для роздумів, проте було з’ясовано декілька важливих потреб студентів юридичних навчальних закладів, які пообіцяли розглянути у розробці Концепції юридичної освіти представники Міністерства юстиції.

Лігі студентів АПУ вдячна  Міністерству юстиції за бажання чути голос молоді та вести активний діалог із студентством!