IX Всеукраїнська школа з права інтелектуальної власності

Дізнатись усе про інтелектуальну власність від добре відомих ТМ до авторського права в електронній танцювальній музиці? Легко! 16-17 лютого в Києві уже вдев’яте відбулася істинно легендарна для всіх студентів-любителів інтелектуальної власності подія – IX Всеукраїнська школа з права інтелектуальної власності.

Захід відбувся у стінах Касаційного господарського суду, зібравши допитливих учасників з усієї країни.

Програму першого дня школи відкрила Аліна Подоляк, адвокат Eterna Law, яка розповіла учасникам про те, як бізнеси використовують торговельні марки конкурентів для просування своїх товарів і послуг в Інтернеті, та як від цього захиститися. Школа продовжилася виступом про особливості правового регулювання добре відомих торговельних марок, який підготувала юрист Vasil Kisil & Partners Дар’я Ромащенко. Партнер Prima Veritas Наталія Владимирова розповіла про автоматизацію юридичної професії та про те, як юристам витримати конкуренцію з роботами. Тим, як просувати свій бізнес в мережі Інтернет і як робити це, не порушуючи законодавства у сфері інтелектуальної власності, з учасниками поділились адвокати Sport Labs Group Тетяна Харебава та Вероніка Збризька. Партнер «Дубинський і Ошарова» Антон Коваль, побудувавши свій виступ на розгляді практичних кейсів та продемонструвавши учасникам приклади оригінальної продукції та виробів, що порушують права інтелектуальної власності, розкрив тему захисту добре відомих торговельних марок на ринку алкогольної продукції. Виступ судді Господарського суду м. Києва Ганни Бондаренко був присвячений змінам у визначенні розміру компенсації при порушенні авторських прав.

«Вишенькою» на торті першого дня заходу стало моделювання IP-суду, в якому учасники школи, попередньо отримавши фабулу справи, спробували себе в ролі адвокатів та експертів. Натхненником та модератором модельованого засідання виступив партнер Evris Олександр Молотай. Готуючи свої аргументи, команди мали змогу проконсультуватися з менторами – радником Asters Тарасом Кислим та партнером «Дубинський і Ошарова» Вікторією Сопільняк. Рішення у модельованій справі виносила суддя Господарського суду м. Києва Ганна Бондаренко.

Ранок другого дня розпочала юрист Sayenko Kharenko Алла Смородина, яка на прикладі реальних практичних кейсів розкрила надзвичайно цікаву тему – інтелектуальна власність у сфері реклами. Далі говорили про те, без чого неможливо уявити роботу жодного сучасного юриста. Представники ЛІГА:ЗАКОН Ірина Петрушкевич, Марина Зелінська, Анастасія Шевченко та Олександр Попов презентували спеціальні інформаційні системи та технології, які компанія пропонує українським юристам, аби зробити їхнє життя легшим. Партнер Axon Partners Євгенія Гірєва пояснила, як регулюється діяльність інтернет-посередників, та як при цьому захиститися від порушення авторських прав. А завершилася школа креативним виступом юриста ILF Вадима Козьми, який розказав про особливості авторського права в електронній танцювальній музиці, «приправивши» свій виступ EDM-треками і виступами.

Дякуємо партнерам Ліги студентів АПУ: Річному партнеру Ario, Офіційному партнеру Totum, партнеру Київського осередку Ліги студентів АПУ Eterna Law, Генеральним партнерам заходу Baker McKenzie, Evris та ЛІГА:ЗАКОН, а також партнерам заходу Spoko Products та Buster Makes за підтримку та віру в молоде покоління юристів. Київський осередок Ліги студентів АПУ висловлює вдячність Касаційному господарському суду, який люб’язно відкрив свої двері для проведення школи. Пишаємося співпрацею з кращими!

Дякуємо усім неперевершеним спікерам за безцінний час, який ви нам присвятили, за жваві виступи й дискусії, цікаві й актуальні теми, а також нашим чудовим розумним та допитливим учасникам, які надихають творити круті заходи й постійно вдосконалюватись.