IX Всеукраїнська школа з кримінального права та процесу

Якщо Ваші вихідні промайнули швидко, насичено та продуктивно, то це означає, що їх Ви провели на ІХ Всеукраїнській школі з кримінального права та процесу в компанії Харківського осередку Ліги студентів АПУ, живого єнота на ім’я Шкода та професіоналів своєї справи – неймовірних спікерів!

Захід традиційно відкрив Голова нашого осередку Владислав Євтіхеєв та  партнери заходу з вітальними словами.

Перший виступ – панельна дискусія від Ріяко Євгена, адвоката, керуючого партнера Юридичної компанії “Riyako & Partners”, Нев’ядомського Дениса та Сілантьєвої Еліни, яка одразу ж дала учасникам зрозуміти, що запрошені спікери не дадуть їм засумувати! На дискусії було обговорено проблеми дотримання принципу змагальності у кримінальному провадженні. Також детально була розглянута діяльність та повноваження адвоката у досудовому розслідуванні та, безпосередньо, під час судового розгляду.

Наступним слово мав Голова КДКА, адвокат, доцент НЮУ імені Ярослава Мудрого – Дроздов Олександр Михайлович. У своєму виступі Олександр Михайлович “доторкнувся” до “Больових точок” сучасних гарантій адвокатської діяльності та шляхів їх “зцілення” через призму практики ЄСПЛ. Також під час виступу було наголошено про Резолюцію адвокатів, прокурорів та суддів, яка стала грандіозною подією для правників.

Наступний спікер – Лебедєв Дмитро, адвокат в адвокатському об’єднанні  “Донець і партнери”,  розкрив різні аспекти щодо експертизи як неналежного доказу у судовому процесі, поділився власним досвідом на основі юридичної практики та надав корисні поради учасникам та гостям заходу.

Після смачного кави-брейку естафету спікерства перейняв Денис Маслій, заступник начальника управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Харківської області. Він розповів про актуальну для сьогодення проблему – корупцію в державі. Денис зазначив, що корупція «подібна на хворобу, що охопила усю країну» та обговорив з учасниками шляхи боротьби з нею.

Наступним виступив  Курило Олександр Миколайович, суддя Апеляційного суду Харківської області. Олександр пояснив особливості апеляційного перегляду судових рішень судів першої інстанції по кримінальних справах. Також, в контексті кримінального та конституційного права були розкритті питання щодо  прав потерпілих під час судового  розгляду та їх поновлення у разі порушення.

Під час обідньої перерви до учасників та гостей заходу завітав незвичний гість – дружелюбний та дуже милий єнот на ім‘я Шкода. Усі з радістю зробили фото на згадку про ці вихідні!

Після такого заряду позитивними емоціями керуючий партнер Advocate company “Zhytchenko and Partners”, суддя постійно діючого третейського суду, Житченко Дмитро розкрив питання злочинів у сфері агробізнесу, прояснив процесуальні аспекти рейдерства та діяльності адвоката при захисті від рейдерського захоплення.

Розбавила чоловічій колектив спікерів першого дня школи чарівна Пивоварова Руслана, адвокат, керівник податкової практики Krolevetskyi & Partners Law Firm.  Свою промову вона побудувала через порівняння – «Звідки чекати «криміналу» бізнесу або “Що було б, якби Ілон Маск вирішив запустити Falkon Heavy в Україні?».

І на завершення першого дня неймовірного юридичного заходу цього року був виступ від Пономаренка Юрія, доцента  НЮУ імені Ярослава Мудрого,  тема якого стосувалася призначення покарань в темпоральному аспекті на прикладі «закону Савченко» та протиставлення щодо цього висновку КСУ та ВС. Учасники та гості заходу прийняли участь в інтерактиві у формі голосування в електронному форматі з приводу спірних питань даної теми.

 

Другий день заходу розпочався не менш грандіозно! Учасники через бажання  зайняти кращі місця почали приходити вже з 9-ої години.

Першим спікером була прекрасна Аліна Сергєєва, медіатор, адвокат, яка побудувала свій виступ у формі дискусії з учасниками та гостями щодо можливості запровадження процедури медіації у кримінальному процесі.

Далі Директор Харківського територіального управління НАБУ Юрій Кравченко розповів про протидію топ корупції в умовах сьогодення, проаналізував законодавство України з цього питання та процедуру звернення до відповідних територіальних органів.

Захід продовжився полум’яним та незабутнім виступом Василя Білоуса, викладача Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, адвоката, члена громадської ради при АРМА. Василь Васильович розкрив питання роботи Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів.

Наступним спікером була чарівна Корнєва Ольга,  секретар Ради адвокатів Харківської області, адвокат Харківської обласної колегії адвокатів, магістр права, засновник і директор Юридичної Компанії “ОСКОР”, яка розкрила на основі власного досвіду певні аспекти роботи  та ролі адвоката по обранню запобіжного заходу. Учасники активно долучились до обговорення цієї теми та отримали відповіді на свої запитання.

Захід продовжив Дмитро Остапенко, адвокат, громадський діяч, радник АО “Кролевецький та партнери”, та  розповів про обрання запобіжного заходу, а також надав топ-5 порад від практикуючого адвоката. Також була розглянута тема прав обвинуваченого у суді на приватне спілкування з адвокатом, яке часто порушується в умовах сьогодення.

Після часового відпочинку, на заході виступив Андрій  Натина (Адвокатські послуги Андрія Натини).  Він присвятив свій спіч порушенням прав людини при провадженні за статтею 290 ККУ. Учасники та гості разом зі спікером обговорили питання щодо зміни номерів на транспортних засобах та як при цьому не потрапити під кримінальну відповідальність.

І завершальний виступ на Всеукраїнській школі з кримінального права та процесу був у формі кримінально-правової  характеристики злочинів у сфері статевих злочинів від Житного Олександра, завідувача кафедри кримінально-правових дисциплін юридичного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна, доктора юридичних наук та професора. Спікер проаналізував новели у статтях, що стосуються згвалтування та сексуального насильства, розглянув можливі проблеми при їх застосування та відповів на провокаційні питання учасників та гостей заходу.

Висловлюємо подяку партнерам, без яких захід не став би настільки масштабний та особливий! А саме, річним партнерам осередку: LF “Riyako&Partners”, адвокату Сібільовій Олені та ILTI; генеральним партнерам заходу: АК “Zhytchenko&Partners”, LF “Krolevetskyi&Partners”; офіційним партнерам заходу: ЮК “АРЕС”, ЮК ” Донець і партнери”, Юридичні послуги Андрія Натини; партнерам заходу: газеті “Юридична практика”, юридичному виданню “Юридична Газета”, книжковому магазину “Books”, НЮУ імені Ярослава Мудрого, юридичному факультету  Vivat Jus, LF “Tatsiy&Partners”, Юристу online, магазину одягу “Voronin”, кафе “Корифей” та сайту  Харкова 057ua

Команда Харківського осередку Ліги студентів АПУ щиро вдячна усім «зірковим спікерам», учасникам та гостям заходу! Для нас неймовірно приємно бачити той вогонь в очах та чути усі приємні відгуки! Ми вже чекаємо усіх знову на наших заходах, які будуть із ще більшою кількістю розіграшів, неймовірних спікерів, дивовижних та незвичайних сюрпризів та комфортною атмосферою.