III Всеукраїнську школу з медичного права.

17 – 18 жовтня Полтавський осередок Ліги студентів АПУ в онлайн форматі організував III Всеукраїнську школу з медичного права.

 

Розпочала захід Наталія Гуторова з лекцією на тему: «Донорство крові та її компонентів: правова характеристика», у якій детально пояснила особливості правового регулювання донорства в Україні. Спікер висвітлила основні проблеми донорства крові, які потребують вирішення та порівняла стан донорства в Україні зі станом Європейських країн. Пані Наталія розповіла про проєкт Закону «Про безпеку та якість донорської корові та компонентів крові» (№3648).

 

Наступним спікером нашого заходу був Віталій Пашков, темою якого було питання правових особливостей дистанційної торгівлі лікарськими засобами. Пан Віталій розповів про правила продажу товарів на замовлення та поза торговельними та офісними приміщеннями, а також про законодавство у сфері імплементації окремих положень законодавства ЄС щодо обігу лікарських засобів. Ми мали змогу дізнатися як карантин вплинув на рівень продажу лікарських засобів.

 

Продовжила наш захід Аріна Задарожна з лекцією на тему «Умови та тенденції розвитку медичного бізнесу в Україні», у якій розповіла про суттєві проблеми та перешкоди в організації роботи приватного медичного закладу. Спікер розкрила правові нюанси при відкритті та подальшому функціонуванні медичних закладів. В ході виступу було розглянуто рекомендації Антимонопольного комітету України надані медичним закладам, щодо економічної конкуренції. Також ми дізналися перелік органів, які можуть перевіряти медичні заклади та види і підстави таких перевірок.

 

Наступним був виступ справжнього гуру медичного права –  Ірини Сенюти, з доповіддю на тему «Захист персональних даних у сфері охорони здоров’я». В ході лекції було висвітлено особливості використання медичними працівниками персональних даних пацієнтів та визначено перелік суб’єктів, які мають доступ до таких даних. Пані Ірина підняла питання що стосуються регулювання безпеки даних на законодавчому рівні, як медичні заклади можуть забезпечити безпеку персональних даних пацієнтів та відповідальність за їх розголошення.

 

Перший день закінчився виступом Ірини Селіванової  з доповіддю на тему  «Чому пробуксовує медична реформа: погляд юриста-господарника», розповіла про основні прогалини в медичній реформі та подальші шляхи їх вирішення.

 

Другий день III Всеукраїнської школи з медичного права розпочався не тільки теплими промінчиками сонця і ароматом кави, а й надзвичайно цікавою лекцією Наталії Чорновус. Вона розповіла нам про «Дефекти надання медичної допомоги. Клінічно-експертна оцінка якості надання медичної допомоги». Спікер звернула увагу на основні причини дефектів надання медичної допомоги, було розкрито поняття лікарської помилки та нещасного випадку та наведено приклади із практики.

 

Продовжила тему попереднього спікера неперевершена Зінаїда Чуприна, яка розкрила для нас правові аспекти надання домедичної та екстреної медичної допомоги, поділилася з нами  судовою практикою у даному питанні.

 

Останньою виступила Дарія Маліннікова, яка розкрила основні проблеми доказування у кримінальних провадженнях у медичній сфері. Пані Дарія поділилася з нами секретами збирання доказів, завдяки яким можна виграти будь-яку справу в суді. Наостанок Дарія поділилася з нами своїм досвідом роботи в сфері захисту прав пацієнтів.

 

Впродовж обговорення наші учасники задавали безліч практичних запитань нашим спікерам, а найактивніші із них отримали призи за сприяння партнерів нашого заходу.

 

Хочемо висловити подяку всім, хто брав участь у цьому заході, а особливо нашим спікерам, які виділили свій час та підготували надзвичайно цікаві та інформативні виступи. Виступи усіх спікерів можна знайти у вільному доступі на Youtube каналі Ліги студентів АПУ.

Також дякуємо всім партнерам за допомогу в проведенні школи – постійним партнерам Ario Law Firm, Gracers Law Firm та партнерам заходу – SV+ Аптека, Юркнига, Миколики, Law and Events.

 

Окрему подяку  висловлюємо усім учасникам, що кожного року відвідують і долучаються до Всеукраїнської школи з медичного права! Завжди раді бачити Вас на наших заходах! До нової зустрічі!