ІІ Всеукраїнська школа зі здійснення місцевого самоврядування

24-25 листопада в стінах Миколаївської міської ради за ініціативою Миколаївського осередку Ліги студентів АПУ було проведено ІІ Всеукраїнську школу зі здійснення місцевого самоврядування.

З вітальним словом виступила Голова Миколаївського осередку Ліги студентів АПУ – Карина Білоград. Також на урочисте відкриття Школи був запрошений міський голова міста Миколаєва Олександр Сєнкевич, який підкреслив важливість заходу для молодого покоління та побажав учасникам продуктивного навчання.

Першим спікером став Дмитро Лазарєв – директор департаменту Центру надання адміністративних послуг в м.Миколаєві, який розповідав про діяльність та функціонування ЦНАПУ, про перелік послуг, які можуть отримати громадяни за короткий період часу.

Наступним експертом заходу виступив Олександр Болтянський – Генеральний директор ТОВ «Шпиль», темою доповіді якого була: «Дороги.  Транспорт.  Конфлікт інтересів». Олександр Михайлович поділився своїм баченням ситуації та реальними цифрами, які відображають суть таких процесів як будування доріг, стан та перспективи розвитку транспорту в місті.

Віталій Гунько –  практикуючий юрист, магістр державного управління та помічник-консультант народного депутата розповів студентам-правникам про особливості форм рішень нормативних актів, які приймають органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції. Учасники мали змогу ознайомитися з найвищим нормативно-правовим актом територіальної громади міста Миколаєва – Статутом.

Продовжуючи тему суб‘єктів органів місцевого самоврядування, розповів про їх взаємодію зі ЗМІ журналіст, головний редактор інформаційно-аналітичного інтернет-видання «НикВести» – Олег Деренюга. Спікер з власного досвіду розповів учасникам про спілкування з депутатами на камеру та їх реакції на запитання.

Останнім спікером першого дня став Голова організації «Сила села», депутат Вознесенської районної ради – Олександр Максименко. Тема виступу: «Місцеве самоврядування як дівчина», під час якого спікер висвітлив проблеми громади та місцевого самоврядування в контексті відносин між людьми. Такий незвичайний формат дуже сподобався учасникам, про що свідчили їх гучні оплески.

Перший день Школи закінчився корпоративною вечіркою, на якій лігівці святкували 4 роки діяльності Миколаївського осередку Ліги студентів АПУ.

Другий день Школи був запланований на підвищення практичних навичок студентів-правників. Експертом та тренером виступив Андрій Острєв – політтехнолог, журналіст та успішний бізнесмен. Учасники школи дізналися про діяльність агітаційних штабів під час виборчої кампанії, отримали інструменти для створення іміджу кандидата та взяли участь у передвиборчих дебатах.

Окрему подяку висловлюємо партнерам заходу: Директору Миколаївського інституту права «Одеська юридична академія» Сергію Михайловичу Поліщуку за його вклад в професійний розвиток студентів-юристів, Народному депутату України Артему Олександровичу Іллюку за фінансову підтримку заходу, Галереї води Adams за професійне обслуговування, та ТМ «Лукас» за смачні кава-брейки.

Активісти Миколаївського осередку Ліги студентів АПУ вдячні учасникам за їх активну участь у заході.

До нових зустрічей!