ІІ Всеукраїнська школа з лобіювання та адвокації

Комітет суспільної ініціативи Ліги студентів АПУ вже вдруге вітав найамбітніших правників та студентів на ІІ Всеукраїнській школі з лобіювання та адвокації. Подія відбулась 26 жовтня у Київській торгово-промисловій палаті.

Серед спікерів провідні юристи та спеціалісти юриспруденції – Денис Базілевич, співзасновник платформи Industry4Ukraine, Голова правління інституту професійного лобіювання та адвокації; Анна Таранцова, засновниця GR Academy, менеджер з охорони навколишнього середовища та GR у міжнародній компанії Tetra Pak; Сергій Русаков, адвокат Міжнародної юридичної фірми «Ярослав Гришин та партнери»; Юлія Сергеєва, засновник ГО «Прозорий вибір», правозахисник,соціально-політичний діяч та адвокат;  Станіслав Куценко, начальник ГТУЮ в м. Києві.

Захід розпочав Сергій Русаков, адвокат Міжнародної юридичної фірми «Ярослав Гришин та партнери», із розповіді про сім ціннісних навичок для високоефективних юристів, які допоможуть не лише самовдосконалитися, а й розвинути свій професійний потенціал. Критичне мислення, творчість, комунікаційні навички, вміння працювати в команді, відповідальність, дисципліна та self development є секретом успішного кар’єрного розвитку. Також Сергій акцентував увагу на тому, що сьогодні лобізмом в Україні є законний вплив на органи державної влади задля просунення приватних інтересів.

Завдяки лекції наступного спікера, Дениса Базілевича слухачі мали змогу зрозуміти різницю між лобіюванням в Україні та на Заході. Адже у пострадянському просторі корупція і лобізм постійно ототожнювались, а на Заході – це засіб співпраці з суб’єктами владних повноважень. Для того, аби лобіювання працювало в Україні, в першу чергу потрібно розбити скрижалі “лобізму”, і по-новому закріпити його на законодавчому рівні.

Пані Анна Таранцова, третій спікер школи, засновниця GR Academy, менеджер з охорони навколишнього середовища та GR у міжнародній компанії Tetra Pak, допомогла розібратись у вміннях та необхідних навичках успішного лобіста. У першу чергу він повинен побудувати тісні взаємовідносини з майбутнім клієнтом.Також йому потрібно глибоко розумітися у сфері, в яку будуть лобіюватися інтереси компанії. Більш ґрунтовніше роз’яснила співпрацю лобістів з бізнесом. Для цього потрібно вирішити всі нагальні потреби компанії. У цьому випадку GR потрібно тісно працювати з юристом.

Станіслав Куценко, начальник ГТУЮ в м. Києві, детально розповів слухачам про адвокаційні кейси, які були реалізовані Головним територіальним управлінням юстиції в місті Києві, про новини у законодавстві України, зокрема, про особливості законодавства щодо булінгу, реєстр боржників зі сплати аліментів та інші хвилюючі питання сьогодення.

Юлія Сергеєва,засновник ГО «Прозорий вибір», правозахисник,соціально-політичний діяч та адвокат дала змогу учасникам Школи закріпити набуті знання на практиці та узагальнити лекції креативом, задіявши усіх бажаючих брати участь у воркшопі, де кожний слухач мав можливість спробувати себе в якості лобіста та переконати зал прийняти свій закон. Учасників поділили на 4 групи для лобіювання законопроекту «Про мобінг», законопроекту «Про легалізацію канабісу в Україні», законопроекту «Про лобіювання», законопроекту «Про обмеження руху автомобільного транспорту». За результати такого кейсу було обрано дві команди переможців.

Також хочемо висловити подяку нашим партнерам, які посприяли в організації ІІ Всеукраїнської школи з любіювання та адвокації: Річному партнеру  –  юридичній фірмі Ario, Офіційному партнеру –  юридичній фірмі Totum, Експертному партнеру –  юридичній компанії Arzinger, Ексклюзивному партнеру – Міжнароднії юридичній фірмі «Ярослав Гришин та партнери», Партнеру заходу – ЮРКНИГА від теорії до практики, Інформаційним партнерам – ГО «Прозорий вибір» і Law&Events, Loyer.

Впродовж заходу учасники посмакували смачними кава-брейками, а також виграли пам’ятні подарунки – екосумки, а найактивніші з них отримали призи від партнерів – книги юридичної тематики.