VI Всеукраїнська школа майбутнього парламентаря

2020/April/09 - 2020/April/12 All day

9-12 квітня відбулася VI Всеукраїнська школа майбутнього парламентаря в онлайн форматі, організована Комітетом суспільної ініціативи Ліги студентів Асоціації правників України. Цей захід став наймасштабнішим із проектів Ліги студентів цього року, побивши усі рекорди за кількістю зареєстрованих учасників – понад 1100 осіб. Програма заходу була поділена на 3 блоки: «Політика», «Законотворчість» та «Взаємодія з громадськістю».

 

Першим спікером Школи майбутнього парламентаря став Народний депутат України Ярослав Юрчишин, розповів яким потрібно бути, щоб займатися політикою. Лектор говорив про особливості роботи парламентаря та надихнув наших учасників до більшої роботи над собою.

 

Наступним спікером став Тарас Стецьків – політик, громадський діяч та Народний депутат п’яти скликань. Тарас Сергійович поділився із слухачами власним досвідом у прийнятті рішень, що стосуються як внутрішньої, так і зовнішньої  політики та відповів на багато болючих питань щодо сучасної роботи парламентарів.

 

Другий день заходу ознаменувався виступом, перш за все, наймолодшим Народним депутатом України – Святославом Юрашем. Із ним досліджували роль та особливості парламентської дипломатії. Також молоді парламентарі отримали корисні поради щодо старту кар‘єри у політиці.

 

Одним із найбільш обговорюваних став виступ публіциста, журналіста та політичного коментатора Віталія Портникова. Він вразив слухачів експресивним аналізом про те, якою має бути політична партія, аби досягти успіху.

 

Третій день розпочав Сергій Таран із вебінаром про політичні ідеології. Політолог проаналізував витоки різноманітних ідеологій та їх функціонування як в Україні, так і за кордоном.

 

Завоював увагу слухачів також Іван Омелян, який розказав про емоційний інтелект в публічних комунікаціях. Спікер залучав аудиторію до обговорень та  поділився цікавими техніками для ораторів.

 

Останній день вебінарів розпочався розповіддю керівника департаменту інформації та зв’язків з громадськістю Секретаріату міністрів Кабінету Міністрів України – Роксолани Стадник. Темою виступу була «Креативні зміни від NOW до WOW». Учасники дізнались про новий національний бренд, а також про створення проектів та їх популяризацію.

 

Координаторка законопроектної роботи АПУ – Ольга Лопушанська поділилася з учасниками про особливості взаємодії з громадськістю та міжнародними партнерами, відкрила секрети про те, як правильно комунікувати з парламентарями та що допомагає депутатам привернути увагу виборців у ЗМІ та соцмережах.

 

Останнім спікером VI Всеукраїнської школи майбутнього парламентаря став партнер юридичної фірми «Ario», Народний депутат VIII скликання Руслан Сидорович. Лектор розкрив деякі інсайди написання та прийняття законів, пригадав останні найактуальніші зміни до законодавства, які були внесені за його участі.

 

Комітет суспільної ініціативи Ліги студентів АПУ висловлює подяку річним партнерам Ліги студентів АПУ – юридичним фірмам Ario та Gracers, офіційному партнеру – Totum.

Оргкомітет заходу очолила голова Комітету суспільної ініціативи ЛС АПУ Кондратьєва Катерина, яка зібрала команду небайдужих до державотворчих процесів лігівців з усіх куточків України, а саме висловлюємо подяку за технічне забезпечення проведення вебінарів заступнику голови ЛС  Олександру Артьомову, за формування програми заходу експерту міжнародних питань Олександру Краєву та Координатору північно-українського регіону Олегу Мусію, за комплексну роботу над заходом заступнику голови Комітету Наталії Зборовській, представникам Львівського осередку (Світлана Михайлишин, Валерія Оксенюк), Локального осередку при НУ «ЛП» (Євгенія Могилка, Оляна Бортник, Анна Стадничук, Юлія Прийма), Острозького осередку (Валентина Гуменна, Андрій Грицевич), Донецького осередку (Анастасія Кравченко), Ірпінського осередку (Інна Крива), медіа-менеджеру ЛС Олегу Бальковському, менеджеру соціальних проектів ЛС Маргариті Кінах, менеджеру з корпоративного розвитку Яні Коті.

 

Дякуємо також усім спікерам за приділений час та інформативні лекції, а величезній аудиторії слухачів – за їхню активну участь!