Від в’язня до адвоката

Історія однієї людини, яка була безпідставно засуджена і звинувачена в нелегальній діяльності і розповсюдженні наркотиків.

Це сталося з Ісааком Райтом у 1991-му році, саме тоді він був засуджений за безпідставним звинуваченням у розповсюдженні наркотиків, до того ж, у результаті отримав довічне ув’язнення.

У 1996 почався процес апеляції, який тривав понад рік. За 7 років перебування у в’язниці Ісаак не гаяв часу, а ретельно вивчав юриспруденцію.

Цікаво те, що під час ув’язнення Райт допоміг звільнитися 20 “сусідам по камері”, які теж безпідставно відбували строк покарання.

У процесі апеляції він захищав себе сам. Залишившись на самоті із законом, Райту, все ж таки, пощастило. В результаті опитування працівника поліції Джеймса Дугана, було виявлено, що проти Ісаака здійснювали фальсифікацію поліцейських звітів.

Але головним “ляльководом” в справі був прокурор округу Ніколас Біссел. Саме він змушував поліцейських фальсифікувати докази і звіти. Також з’ясувалося, що Біссел намовляв свідків у справі, що ті свідчити проти Ісаака.

За співучасть у злочині з прокурором суддю Майкла Імбріані позбавили статусу судді і посадили до в’язниці за звинуваченнями у хабарях.

А прокурор Біссел, після свідчень Дугана, покінчив життя самогубством у мотелі в Лас-Вегасі.

Цікаво те, Ісаак Райт продовжив вивчати право і отримав освіту юриста в 2007 році. Пізніше влаштувався працювати в той самий суд. А в 2017 його прийняли в колегію і офіційно надали право вести кримінальні справи в якості адвоката.

Це унікальний випадок в історії США, коли особа, яка була незаконно звинувачена і засуджена на довічне ув’язнення, виборола справедливість, і результаті винні понесли своє покарання.