Про легалізацію марихуани в Україні

На сьогоднішній день лікарі та вчені з усього світу створюють нові способи та ліки від найнебезпечніших і найстрашніших захворювань. Одним із найвідоміших випадків лікування незвичними засобами є історія маленької дівчинки і США. Від страшних нападів епілепсії її врятувало масло, виділене із сортів конопель з великим вмістом каннабідіола (КБД), який на відміну від ТГК не має психоактивних властивостей, тому добре підходить для лікування.

В Україні донедавна взагалі не стояло питання про легалізацію канабісу, проте все частіші випадки подібних захворювань, які не піддаються лікам, та досвід зарубіжних розвинених країн став важелем до перших кроків легалізації деяких заборонених речовин для цілей лікування.

На сайті Верховної Раді вже зареєстрована електронна петиція, автори якої закликають народних депутатів де-факто легалізувати канабіс в Україні. За 7 днів вона зібрала 6 тисяч підписів. На петицію відводиться ще 87 днів, до цього терміну автори ідеї повинні набрати трохи більше 19 тисяч підписів.

Опитані фахівці з медицини та лікарі, загалом, підтримують таку ініціативу, аргументуючи тим, що використання канабісу в медичних цілях може значно полегшити життя онкохворим та допомагає заспокоїтись чи заснути при інших тяжких хворобах.

Проте, звичайно, є і чимало ризиків у разі легалізації марихуани. Як стверджують спеціалісти, якщо не буде суворого контролю та механізму випуску/обігу препаратів із вмістом канабісу, то є загроза зловживання речовиною, яка при певній кількості викликає залежність.

Щодо злочинності у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, то як запевняють експерти, декриміналізація правопорушень, пов’язаних з обігом наркотиків для особистих цілей, зосередить увагу поліції не на споживачах, а на великих угрупованнях наркоторговців, що позитивне вплине на діяльність правоохоронців у сфері запобігання і розкриття злочинів пов’язаних з марихуаною.

Отже, поки що питання легалізації канабісу у медичних цілях залишається відкритим та викликає багато дискусій у суспільстві і серед представників влади.

Залишайтесь з нами та слідкуйте за найактуальнішими новинами!