Які з супергероїв були юристами?

Багато хто з нас обожнює дивитись фільми у жанрі фантастика, адже захоплюється силою супергероїв, їхньою здатністю легко вирішувати проблеми та змінювати життя людей на краще. Однак юристи так само допомогають людям врегульовувати конфліктні ситуації. Можливо, тому в кінематографі супергероїв часто зображуют юристами за професією.

Тож команда Ліги студентів АПУ підготувала для вас добірку 10 супергероїв-юристів і пропонує разом поринути у захоплюючий світ Marvel та DC.

Жінка-Халк, справжнє ім’я: Дженніфер Уолтерс.
Здібності супергероя вона отримала внаслідок переливання крові Брюса Беннера, її двоюрідного брата, який отримав дозу радіації і тепер в моменти сильного душевного хвилювання перетворювався на зеленого монстра. Після переливання Дженніфер Уолтерс теж отримала такі здібності та швидко навчилася зберігати всю силу інтелекту в будь-якій своїй інкарнації. За основною спеціальністю вона надавала юридичні послуги «героям за наймом», а потім влаштувалась адвокатом в підрозділ нью-йоркської супергеройської юридичної фірми “Гудман, Лібер, Курцберг і Холлівей”.

Daredevil (Шибайголова), справжнє ім’я – Метт Мердок.

Ще з дитинства, проживаючи у неспокійному районі Нью-Йорка, він звик відбивати удари долі. Прагнучи боротися зі злочинністю, Метт вступив до юридичного вишу. Перебіг долі цього багатонадійного юриста змінив трагічний випадок – втрата зору. Однак натомість він отримав надлюдські слух і нюх. Зіштовхнувшись із несправедливістю, майбутній супергерой втратив віру в державу і вирішив самостійно навести порядок. При цьому він продовжував служити закону і разом зі своїм другом заснував юридичну фірму і, таким чином, вів війну на обох фронтах.

Two-Face (Дволикий), справжнє ім’я – Харві Дент.
До того, як стати суперлиходієм, Харві Дент був блискучим прокурором, непідкупним і справедливим. Але одного разу під час судового засідання злочинець облив обвинувача кислотою, від чого Дент втратив половину обличчя і розум. З цього моменту колишній прокурор відійшов від закону і став босом мафії на прізвисько “Дволикий”. За час своєї злочинної діяльності він зумів завести чимало корисних знайомств, серед яких був хірург Хаш. Він відновив обличчя Дента та повернув розум. Колишній мафіозі знову повернувся в правосуддя, але згодом розчарувався в системі.

Shadowhawk, справжнє ім’я: Пол Джонстон.
Незважаючи на те, що Пол виріс у злочинному середовищі, сам він не виходив за межі закону та отримав юридичну освіту. Після вишу він працював окружним прокурором, але одного разу на нього напали злочинці і зробити йому ін’єкцію ВІЛ. Після цього він був змушений піти з поста. Згодом він прийняв рішення продовжувати вести боротьбу з криміналом, створивши металевий костюм з величезною кількістю функцій, що надають його власникові екстраординарні здібності.

Two-Gun Kid (Кід-Два-Пістолета), справжнє ім’я: Метт Хок
Метт мав стабільну юридичну практику в Бостоні, поки не випробував машину часу і не перемістився з XIX століття в XX. Опинившись в майбутньому, він зрозумів, що за століття юриспруденція пішла далеко вперед, але щоб її наздогнати, машина часу не допоможе. Тому Хок перекваліфікувався в мисливця за головами. За вміння майстерно стріляти відразу з двох пістолетів він і отримав своє прізвисько. Однак через якийсь час відійшов від справ і став звичайним юристом.

Manhunter (Переслідувач), справжнє ім’я: Кейт Спенсер.
Кейт працювала прокурором, однак, шокована розмахом діяльності суперзлочинців, не була задоволена результатами боротьби зі злочинністю та вирішила розібратися з криміналом самостійно. Після того, як її героїчні діяння оцінила влада, їй запропонували співпрацювати з Відділом паранормальних операцій при Уряді США. Пізніше Кейт Спенсер зайняла пост федерального прокурора.

Clock (Годинник), справжнє ім’я: Брайан О’Брайан.
Це перший персонаж американських коміксів, який носив маску, а також колишній окружний прокурор, який залишив цю посаду.
На його рахунку – розкриття справ про грабіжників, злочинних угруповань та інших кримінальних авторитетів. Цей супергерой діяв анонімно. На місці розкритого злочину він залишав картку з написом “годинник пробив рівно …”, за що і отримав прізвисько “Годинник”.

Харві Бердман
Працюючі в адвокатській конторі “Себбе і Себбе”, де його колегами та клієнтами є супергерої та інші персонажі мультфільмів 1960-х років, Бердман успішно бере участь в слуханнях щодо незвичних позовів, виступаючи в основному в якості адвоката у кримінальних справах. Його стихія – юриспруденція і абсурд. На рахунку Бердмана чимало гучних справ, в яких замішані відомі особистості, такі як Шегги і Скубі-Ду, а також багато інших знаменитостей компанії Ханна-Барбера.

Робін із Землі-2, справжнє ім’я: Річард Грейсон.
Цей персонаж проживає в паралельному всесвіті Земля-2, створеному компанією DC Comics спеціально для героїв коміксів Золотого століття (кінець 1930-х – кінець 1940-х). Кар’єра супергероя почалася для Річарда Грейсона з сімейної трагедії: обох його батьків убив злочинець, тому він присвятив своє життя правосуддю та боротьбі з криміналом. Однак про кар’єру в більш звичному розумінні він теж не забув: Робін став кваліфікованим адвокатом і послом в Південній Африці, крім цього він був членом Товариства правосуддя Америки.

Dredd (Суддя Дредд), справжнє ім’я: Джозеф Дредд.
Після атомної війни в Америці залишилось всього одне місто, придатне для життя. Порядок в ньому забезпечували судді – представники Палацу правосуддя, які виконували функції прокурорів, присяжних і виконавців. Рівень злочинності був дуже високий, і якщо б не Джозеф Дредд, то городянам довелося б зовсім погано. Найвагоміший його внесок у правоохоронну діяльність – ліквідація найбільшого і найнебезпечнішого в місті наркокартелю.

Навіть не маючи надздібностей, кожен з нас може боротись зі злочинністю через високу правосвідомість та здійснення правосуддя. І пам’ятайте: «Вони герої не тому, що у них є щось, чого немає у нас, а через те, як вони використовують свої здібності».

#league_uba